Restaurace Praha - ilustrační foto
Restaurace Zátiší, Praha Restaurace Lví Dvůr, Praha Restaurace Zvonice, Praha Restaurace 7 Angels, Praha Restaurace U Zlaté hrušky, Praha
Restaurace Bellevue, Praha Restaurace Mlýnec, Praha Pravda restaurant, Praha Restaurace Kampa park, Praha
Restaurace La Provence, Praha Restaurace Flambee, Praha French Restaurant in Municipal House, Praha
Restaurace Hergertova cihelna, Praha Restaurace L'Angolo, Praha Restaurace Alchymist, Praha
Restaurace Samurai, Praha

Tipy na restaurace v Praze

Pro Vaše nejlepší gastronomické zážitky jsme pro Vás vybrali následující restaurace. Velmi rádi Vám pomužeme s Vaší rezervací.

Česká kuchyně

V Zátiší

Restaurace V Zátiší byla otevřena poprvé v roce 1991 jako jedna z prvních soukromých restaurací v Praze. Na tomto místě, v němž se půvaby stověžaté Prahy prolínají se špičkovým gastronomickým uměním, můžete okusit jedinečnou kombinaci domácích a mezinárodních lahůdek šéfkuchaře Milana Hořejše.

Lví Dvůr

Stylovou restauraci Lví dvůr s kouzlem starých časů najdete v areálu Pražského hradu nedaleko Královské zahrady s krásným výhledem na hrad a stověžatou matičku Prahu. Z bohatého menu nejen výtečných gastronomických pochoutek jak z doby císaře Rudolfa II. tak i ze současné české a mezinárodní kuchyně, ale i kvalitních ročníkových vín z celého světa si jistě vybere i opravdový gurmán.

Zvonice

Restaurant Zvonice nacházející se v 7. a 8. patře Jindřišské věze je svým umístěním ojedinělý v rámci celé Prahy i střední Evropy. Je situován přímo ve zvonici a to i s původním zvonem „Svaté Marie“ z roku 1518

Restaurant 7 Angels

Plně klimatizovaná restaurace v secesním stylu nabízí klasickou českou i mezinárodni kuchyni. Na své si přijdou i milovníci ryb a dobrého českého, moravského i francouzského vína. Bylo zde spokojeno mnoho gurmánů, jak domácích, tak zahraničních. Pro poslech a dobrou náladu hraje od 19.30 živá hudba.

U Zlaté Hrušky

Znovu otevřený Novosvětský restaurant „U zlaté hrušky“, po celkové rekonstrukci který se nachází nedaleko Pražského hradu, hned vedle domu kde pobýval Tycho de Brahe, představuje pravý gastronomický ráj. Restaurant je umístěn do citlivě zrekonstruovaného původně gotického domu k jehož pozdějším přestavbám se podle dochovaných dokumentů vyjadřovali samotní kouzelníci pražského baroka, Kilián Ignác Dienzenhofer a Ignác Palliardi.

Mezinárodní kuchyně

Bellevue

Restaurant Bellevue nabízí špičkovou mezinárodní kuchyni a neopakovatelný výhled na Pražský hrad a Karlův most. V létě Vám tuto příjemnou atmosféru umocní možnost posezení na letní terase. Nedělní večery potěší gurmány živého jazzu Happy Joe’s Jazz Trio. The New York Times o této přední pražské restauraci prohlásili: „Jasná špička současné scény v Praze“.

Mlýnec

Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta, který jako první český šéfkuchař získal již třikrát prestižní ocenění Michelin Bibendum (tedy vynikající kvalita za rozumnou cenu). Stejně jako má každý umělec svůj styl, pokrmy tohoto kuchařského virtuosa vynikají originalitou vzhledu a chutí.

Pravda Restaurant

Restaurace Pravda, která se nachází v elegantní Pařížské ulici, naproti restauraci Barock, se může chlubit atmosférou a specialitami inspirovanými kulinářským uměním celého světa. Pravda je kosmopolitní restaurace, která Vás přiláká svým atraktivním interiérem, vynikajícími jídly a profesionálním personálem.

Kampa Park

V kulinářské Praze je Kampa Park jedním z nejpřednějších podniků. Tuto luxusní restauraci si oblíbily české i zahraniční celebrity díky její skvostné gurmánské kuchyni, která zahrnuje špičkově servírované rybí i masové lahůdky spolu s více než 150 druhy vína. Návštěvníci si mohou vybrat stylově pojaté místnosti nebo intimnější terasu na břehu řeky s výhledem na Karlův most.

Francouzská kuchyně

La Provence

Dvě atraktivní restaurace pod jednou střechou – La Provence nabízí gurmánský ráj všem milovníkům francouzské kuchyně. V přízemí můžete okusit skutečnou atmosféru a věrné speciality pařížské brasserie. V suterénu zažijete romantické prostředí prvotřídní provensálské restaurace. Podnik je skvěle situován – najdete jej kousek od Staroměstského náměstí.

Flambee

Restaurant Flambée je známý v podnikatelských kruzích, ve vládních kabinetech, na královských dvorech i v hollywoodských kuloárech. Baron Rothschild, H.D. Genscher, Madeleine Albright, Michael Jackson, Meryl Streep, Ornella Muti, Tom Cruise, Chuck Norris, Nicole Kidman, členové skupiny Rolling Stones a Pink Floyd – to je jen několik z řady významných osobností tohoto světa, které přišly do restaurantu Flambée strávit příjemné chvíle při návštěvě České republiky.

French restaurant in Municipal House

Francouzská restaurace v pravém křídle Obecního domu je zdobena nádhernými secesními detaily. Je vysoce hodnocena mezi odbornou veřejností pro kvalitu kuchyně a neopakovatelnou atmosféru. Restaurace představuje ideální prostory pro uspořádání večeře až pro 320 osob, gala večeře pro 150 osob, uspořádání rautu je vhodné až pro 400 hostů.

Italská kuchyně

Hergetova Cihelna

Hergetova Cihelna je živá stylová restaurace na břehu Vltavy s velkolepým výhledem na Karlův most. Pražané i turisté sem přicházejí ochutnat kreativní variace na oblíbená česká a mezinárodní jídla, gurmánské saláty a vůbec nejčerstvější mořské ryby a produkty.

L’Angolo

L‘Angolo restaurant lounge by KOGO je místem vyhledávaným gurmány pro jeho skvělé kulinářské speciality italské kuchyně. Hosty láká svým neformálním, příjemným, pohodlným prostředím k vychutnání nejen skvělé snídaně, ale stejně tak oběda či večeře při svíčkách. Kromě znamenitě připraveného masa a mořských plodů, L‘Angolo nabízí také pravou dřevěnou pizza pec.

Alchymist

Aquarius Restaurant představuje umění středomořských kulinářských zkušeností a nabízí francouzské, italské a středomořské speciality v nápadité kombinaci vynikajících chutí s velkým výběrem domácích těstovin, čerstvých ryb a jídel z mořských plodů za doprovodu vybraných vín. Můžete také vyzkoušet některou z českých specialit nebo sezónní menu.

Japonská kuchyně

Samurai

Představte si skvělé jídlo, stylový a luxusní interiér navržený japonským designérem a profesionální servis… to vše je japonská sushi restaurace Samurai. Nemusíte jezdit do Japonska, abyste okusili pravou atmosféru této překrásné tajemné země a ochutnali tajemství japonské kuchyně. Není to pouze Japonská kuchyně, která Vás jistě mile překvapí, ale také personál a exklusivní prostředí nasáklé japonskou kulturou.