Český Krumlov - plavba městem na voru
Centrum města Český Krumlov Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově (19.06.2009 - 21.06.2009) Slavnosti pětilisté růže v Českém Krumlově (19.06.2009 - 21.06.2009)
 
Karlštejn Konopiště Karlovy Vary Mariánské Lázně Kutná hora Terezín

Mimopražské výlety a exkurze

Česká republika není jen Praha. Rádi Vás kamkoli zavezeme.

Český Krumlov

Náš tip
 
Český Krumlov Tourist Service

Město zapsané na seznamu památek UNESCO
Vzdálenost: 168 km od Prahy, Trvání exkurze: celodenní výlet

Dopřejte si několik romantických chvil v pohádkovém městě Český Krumlov. Naše limuzína vás doveze do tohoto malého malebného města, kterému vévodí mohutný renesanční zámek s nejstarším barokním divadlem na světě. O teplých letních večerech vás okouzlí projížďka na voru po meandru řeky Vltavy nebo představení na otáčivém hledišti - světovém unikátu. V létě celé město ožije během středověkých Slavností pětilisté růže. Ať je teplo nebo mráz, vždy zahřeje medovina v některé z mnoha staročeských krčem. Český Krumlov tepe současným životem a historií a těší se na vaši návštěvu. Město, které si udrželo svůj neopakovatelný šarm, se nachází v Jižních Čechách.

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn - oficiální stránky

Vzdálenost: 40 km od Prahy, Trvání exkurze: půldenní výlet
Nejznámější monumentální středověký hrad vybudovaný českým králem a římským císařem Karlem IV. před 650 lety (v letech 1348–1355 n.l.). Tento gotický hrad byl určen pro uložení korunovačních klenotů panovníka a ostatků svatých. Leží jihozápadně od Prahy v blízkosti řeky Berounky.

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště - oficiální stránky

Vzdálenost: 37 km od Prahy, Trvání exkurze: půldenní výlet
Překrásný lovecký zámek je světoznámý svými fascinujícími sbírkami historických zbraní, nábytku, gobelínů a obrazů. Byl založen ve 14. století a přestavěn r. 1887. Byl užíván následníkem trůnu Františkem Ferdinandem d’Este.

Karlovy Vary

Karlovy Vary - oficiální stránky

Vzdálenost: 140 km od Prahy, Trvání exkurze: celodenní výlet
Tyto světoznámé lázně jsou známé svými 12 léčivými prameny minerální vody, které budete mít možnost postupně ochutnat. Uvidíte také překrásnou kolonádu a historický střed města. Město si oblíbili např. ruský car Petr I. Veliký nebo Johann Wolfgang Goethe. Můžete zde též ochutnat tradiční čerstvé vafle nebo Becherovku a koupit si kvalitní sklo a porcelán, kterým je město známé.

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně - oficiální stránky

Vzdálenost: 170 km od Prahy, Trvání exkurze: celodenní výlet
Další slavné české lázně, které v minulosti navštívili J. W. Goethe, Mark Twain, F. Chopin, R. Wagner a mnoho dalších slavných osobností, které se přijížděly do těchto lázní zotavit. Uvidíte stylové pozoruhodné stavby v četných parcích s vynikající lokální atmosférou, kterým vévodí lázeňská kolonáda se svojí hudební fontánou.

Kutná Hora

Město zapsané na seznamu památek UNESCO
Vzdálenost: 68 km od Prahy, Trvání exkurze: celodenní výlet

Toto město je známé svými v minulosti velmi bohatými stříbrnými doly. Bylo po Praze ve středověku druhým nejvýznamnějším městem Českého království. Architektonický rozmach města zanechal stopy významnými památkami jako jsou Katedrála sv. Barbory, Vlašský dvůr s královskou mincovnou, Kamenný dům a mnoho dalších gotických a renesančních památek. Také toto místo je chráněnou památkou a kulturním dědictvím na seznamu UNESCO.

Terezínský památník

Vzdálenost: 65 km od Prahy, Trvání exkurze: půldenní výlet
Toto město založil na konci 18. století císař Josef II., původně jako součást geniálního systému vojenských pevností k ochraně země. Během druhé světové války bylo město přeměněno na Židovské ghetto a koncentrační tábor.

Další cílová místa

Města:
České Budějovice, Tábor, Telč, Mělník, Plzeň, Brno, Liberec, Bratislava, Vídeň, Drážďany, Budapešť

Hrady a zámky:
Orlík, Český Šternberk, Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, Křivoklát, Kokořín, Kost, Nelahozeves, Veltrusy